درباره وب سایت:


آرشیو:


آخرین پستها :


جدیدترین مطالب:


جدیدترین کلیپ های طبیعت و حیوانات:نویسنده:


ابر برچسبها:


آمار وب سایت:
توضیحاتی در مورد دوربین های مربوط به طبیعت و گردشگری-زایس

در سال 1852 میلادی " موریس کارل هانسولت " کارخانه تولید محصولات اپتیک را پایه گذاری نمود . در ابتدا فعالیت این کارخانه روی تلسکوپ های زمینی ، ابزار آلات نجومی و میکروسکوپی متمرکز بود .

 

در سال 1897 اولین دوربین دو چشمی با سیستم منشوری راست بین "Roof prism " در این شرکت تولید و به بازار عرضه شد . و این مسیر با اختراعات و نوآوری هایی در زمینه دوربین دو چشمی و دوربین های تفنگ " Rifle Scopes " ادامه یافت .

 

1897 میلادی  " موریس کارل هانسولت " اولین دوربین دو چشمی با سیستم منشوری راست بین "Roof Prism " به نام پنتا 29*7 مدل A (penta 7*29 model A) را روانه بازار نمود .

1902 میلادی اولین دوربین تفنگ با سیستم منشوری ریورسال " reversal " با نام سولار     "Solar" توسط موریس کارل هانسولت و پسران به بازار عرضه شد

 

1903 میلادی دوربین Dialyt 8*26   با موفقیت فراگیر در سطح جهانی عرضه شد و با فروش چشمگیر خود نشان تجاری "Dialyt" را متولد نمود .

 

دوربین های تفنگ سری "Dialyt" هنوز هم در بازار و جود دارند و تولید می شوند .

 

دوربین های تفنگ با بزرگنمایی متغیر (variable) از این گروه تحت نام دیاواری "Diavari" به بازار عرضه می شوند .

 

در سال 1922 شرکت موریس هانسولت و پسران توسط کمپانی کارل زایس خریداری شد و از این تاریخ این شرکت به عنوان عضوی از گروه شرکت های کارل زایس "Carl Zeiss" به تولید  دوربین های دو چشمی و دوربین های تفنگ تا سال 1964 میلادی ادامه داد .

 

از این تاریخ به بعد ، نام این شرکت عوض شد و به نام "Carl Zeiss Sports Optics Gmbh" به کار خود ادامه داد .

 

امروزه شرکت کارل زایس با پشتوانه بیش از 160 سال تجربه در صنعت اپتیک به عنوان معتبر ترین و قدیمی ترین سازنده محصولات اپتیک در منطقه  وتسلار (wetzlar) آلمان به فعالیت خویش ادامه می دهد .
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات